Designy na objednávku POZASTAVENO.

"Na Větrné Hůrce"

28. listopadu 2009 v 1:17 | Limi |  Co se mi líbí ->
Noo..Není to sice nic o simsech...ale proč bych sem nemohla přidávat to,co se mi líbí ,když je to můj blog...že? xD...Takže sem budu dávat i nějaké ty citáty atd...
Tohle jsou moje oblíbené části z knihy "Na Větrné Hůrce"..Možná ji někdo z vás četl a ví o čem je...A ten kdo ne,tak mu radím aby si ji přečetl...Poznáte tam myslím,docela zvláštní chování lidí.No celá ta knížka je taková ..sobecká...Ale pochopit smysl...to je na tom to dobrý ;).

Na Větrné Hůrce
(Emily Brontëová)

"Největší muka mého života byla muka, kterými trpěl Heathcliff - znala jsem je a prožívala je s ním odmalička - podstatou života je mi on. Kdyby všechno ostatní propadlo zkáze a jen on tu zůstal, žila bych i já, kdyby tu ale zůstalo všechno ostatní a jen on zmizel, svět by se mi proměnil v úplnou cizotu - neměla bych tu co dělat. Moje láska k Lintonovi je jako list v lese - čas ji zeslabí, to vím, tak jako v zimě opadají stromy. Ale má láska k Heathcliffovi je jako ty věčné skály pod lesem - ne oku pro radost, ale podstata života." (Kateřina)

"Tady vidíte rozdíl mezi jeho city a mými : kdyby on byl na mém místě já na jeho,ruku bych na něho nevztáhl - třebaže ho tak nenávidím , že mi život zhořkl jako žluč. Vy tomu nevěříte ,co ? Já bych jí nezabraňoval přátelit se s ním, dokud by o jeho přátelství stála. V tu chvíli ,kdy by se ho nabažila, vyrval bych mu srdce z těla a vysál krev! Ale do té chvíle - a jestli mi nevěříte ,pak mě neznáte - do té chvíle bych radši umíral v ustavičných mukách , než abych mu zkřivil jediný vlas ! " (Heathcliff)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 M. M. | 8. července 2011 v 19:03 | Reagovat

Moje oblíbená kniha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
dimitrissims.blog.cz