Designy na objednávku POZASTAVENO.

Výkřiky do tmy - 5.kapitola

26. listopadu 2010 v 18:03 | Celestin |  Výkřiky do tmy
Žabomyším tempem se dostávám k jádru příběhu.. teda spíše k zápletce, která to dá nějak do pohybu.. a nejspíš ji nikdo, kdo tohle čte čekat nebude.. nejspíš proto, že to nebude můj styl žánru :D
Zatímco Alien a André pomalu kráčeli bok po boku směrem k lesu v partě, kde právě zbývali tři chlapci vládla zvláštní atmosféra. Jelikož byl André pryč, Fabien se ani neobtěžoval s pozdravem,natož nějakým zájmem o další dva členy party. Pro Victora to byla muka. Nejenže si uvědomoval svou nepodstatnou část, kterou byl, ale taky Fabienův nezájem. Tuhle bolest ještě nikdy nepoznal a byl za tu dřívější neznalost vskutku rád. Kdo by taky chtěl mlčet vedle někoho, koho miluje, ale neumět ovládnout svůj jazyk a říct něco, co by ho zaujalo. A však Victor byl toho názoru, že i kdyby začal mluvit o sebezajímavější věci, bylo by to, jako řvát do větru. Nemělo by to žádný význam.
"Dneska je tak krásně!" Zavrněl ospale Roméo a spokojeně se protáhl po vydatném odpočinku na zítce před kostelem.
"Mmm.." Zahučel nepřítomně Victor a dál otráveně pozoroval kolemjdoucí.
Nastalo další ticho, které se zdálo nekonečným. Nebýt aut, které dělali nejvíce hluku, nejspíš by šlo slyšet i trávu růst.
"Kam se vůbec vypařil tak najednou André?" Napadlo náhle Roméa. Nikdo nic neodpovídal. Fabien se zády opřel o Victorův bok a hlavu zaklonil až na jeho rameno. Proč mi to dělá? Křičel uvnitř sebe Victor, ale nedal na sobě nic zdát.
"Je poslední dobou divný." Pokračoval v samomluvě Roméo a při tom zamyšleně pozoroval dvojici vedle sebe. "Věřil bys, Vicky, že už si domu netahá ženský? Mám podezření, že pravého Andrého někdo unesl a místo něho nám podstrčil jeho hodné dvojče." V Roméově hlavě se začali kout nejnemožnější představy o tom, co se Andrému mohlo stát.
"Pochybuju. Kdo by ho chtěl unášet?" Ozval se nevzrušeně Victor.
"Já klidně." Přidal se k diskusi i Fabien, který doposud ani nemukl.
Victorovi vnitřnosti, jakoby se scvrkli a začal je svazovat ostnatý drát. Z pouhých dvou slov, které bez rozmyslu vyslovil Fabien se mu udělalo nehorázně špatně a k tomu mu v tepnách začala pulzovat žárlivost. Měl co dělat, aby si něco neudělal.
Roméo si Victorova vnitřního boje všiml a tak už v něm nebyli pochyby, které do něj zasadil André, nýbrž jistota. Bylo štěstí,že nikdy neměl tendenci někomu ubližovat a nechat ho v jeho bolesti pěkně podusit. Rozhodl se pro, dle svého úsudku, nejmoudřejší čin.
"Když o tom tak přemýšlím, André není zrovna nejkrásnější a nejinteligentnější…" Začal se svou analýzou. Tento názor zaujal obzvláště Fabiena, který se otočil, aby Roméovi viděl do tváře.
"Tady Victor, to je inteligent od přírody a o tom, že je fešák není třeba hádky. No ne snad?" Kdyby Victorova mysl nebyla plná zmatku, nejspíš by se začervenal a možná by se na Roméa začal dívat jinýma očima, ale nejspíš by to byl jen další uzlíček nervů a nejistoty do jeho hlavy. Se zájmem tedy pohlédl na Fabiena, který si ho zkoumavě prohlížel. Jakoby si dosud nevšiml, jak Victor vypadá, ba ani toho, že ho vůbec přibral do party.
"Fabiene, ty jsi vážně tupej jak poleno!" Zanaříkal Roméo po chvilce napjatého ticha.
Toto nazvání se Fabiena nejspíše dotklo, protože se odtrhl pohledem od Victorova trička a ublíženě se zahleděl na Roméa. Oba dva byli v tu chvíli jako dvě malé děti. Roméo rozdupal Fabimu bábovičku a tak mu šeredně ublížil.
"Promiň." Omluvil se po další chvilce Roméo. Bylo mu to proti srsti, protože ten, kdo by se měl omlouvat byl Fabi. Navíc nedlužil omluvu jemu, ale Victorovi.. a nejen jednu.
Den se vrátil do starých kolejí. Victorova zlost vyprchala, jakmile se o něj Fabien znovu opřel a Roméo se pustil do čtení své oblíbené knihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Little.Alien-FrOzEn Little.Alien-FrOzEn | Web | 26. listopadu 2010 v 18:43 | Reagovat

Vyriešené to je ale predsa tu tá jazva je a vždy bude .
Takže takto : Victor je homosexuál a jeho partner je citlivý Fabien . že je Victor homosexuál som vedela len tu je tá novinka že má frajera =D Páči sa mi ako sa to vyvíja naberá to isté stupne a láka ma to čítať čím daľej tým viac =D
čo sa týka mojej poviedky tak teraz som to odflákla a mám vo zvyku meniť štýly písania totiž sa bojím že sklamem =D

2 Little.Alien-FrOzEn Little.Alien-FrOzEn | Web | 26. listopadu 2010 v 18:44 | Reagovat

Ten design je neopísateľne úžasný =D Mám pocit že mi dáva pozitívnu energiu =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
dimitrissims.blog.cz