Designy na objednávku POZASTAVENO.

Alanise - 16. Továrna na hračky

11. února 2011 v 19:31 | Calestin |  Alanise
dimitrissims.blog.cz
Předposlední kapitola Alanise. Rozhodla jsem se, že 17. bude tou poslední. Poslední kapitola nevím, kdy tu bude, ale krátká určitě nebude. :) Přeju hezké čtení :)
dimitrissims.blog.cz
Je ráno. Panečku! To je snad prvně, co jsem se vzbudila a je ráno!
"Myslím, že tohle místo je bezpečné. Před několika lety tu byli vyvražděni všichni zaměstnanci i s vedoucími. Od té doby se tomuhle místu každý radši vyhýbá." Poučil nás Nathaniel a při tom se tvářil povýšeně. On se asi nezmění. Pomyslela jsem si pobaveně a byla za jeho povahu vskutku ráda.
"Jseš si jistý, že lovci upírů se tím nechají jen tak zastrašit ?" Nadhodila iranicky Tiara a napodobila Nathaniho úšklebek.
"To by měli." Usmál se na ní. "Ten masakr tu tenkrát zavinili právě upíři. Bylo jich.. mm.. zhruba dvacet." Tím nás všechny usadil. Těžko by se při nejhorším osmičlená partička lovců ubránila dvaceti upírům. Nikde totiž nemají jistotu, že onech dvacet upírů tu není.
"A na jak dlouho se tu hodláme zahrabat ?" Zavrčela nepříjemně Tiara. Evidentně se jí její nový domov nikterak nezamlouval...
"Dokud to bude nutné. Počítej s padesáti lety. Minimálně ." Zašklebil se na ni Nathaniel a začal rezavějící trubky a všelijaké krámy shromažďovat na jednu hromadu. On to snad myslí vážně ! Žasla má mysl a znepokojeně se zavrtěla.
Tiara rozzuřeně zařvala a vyběhla z místnosti, kde jsme stáli. Nervy občas ujedou každému..
"To mi nepomůžete ? Já tady nebudu padesát let rezivět, jak starej, nepotřebnej vrak ." Rozčiloval se Nathaniel a vztekle po nás mrsknul svazek několika novin. Já i Jared jsme se mu bez problémů vyhli a nechápavě Nathaniela pozorovali.
"Myslím, že se půjdu podívat po Tiaře ." Vyhrkla jsem ze sebe, popadla svazek starých novin a vyběhla za Tiarou. Třeba si spolu ti dva promluví a nebude mezi nima takové napětí...
Vylezla jsem opatrně na střechu a tam se posadila vedle mlčící Tiary. Ztuhle seděla před římsou střechy a tupě hleděla před sebe.
"V pořádku ?" Zeptala jsem se opatrně .
"Není to v pořádku !" Prudce se ke mě otočila a zadívala se mi do očí. "Nestala jsem se přece upírem proto, abych se padesát let schovávala v nějaký starý továrně na bůh ví co !"
"Nechce to nikdo z nás, ale co máme dělat. Navíc .. měla bys být za to ráda. Touhle dobou už z tebe mohl být popel. Jen díky Nathanielovi tě tenkrát ten lovec nezničil. " Řekla jsem zamračeně a bedlivě ji pozorovala. Moc dobře si byla vědoma toho, že se k Nathanielovi nechová tak, jak by měla.
"Vím.." Souhlasila tiše.
Chvíli jsem ji nechala o tom uvažovat a mezi tím si přečetla jeden článek, který mě zaujal.

      14.3.1995
      Obyvatelé Down city mají strach o svou bezpečnost. Za poslední týden zde bylo nalezeno osm mrtvých a každou chvílí se může najít někdo další. Vedení města doporučuje obyvatelům nevycházet ven, pokud nejde o neodkladné záležitosti. Školy jsou zavřeny a většina obchodů také. V provozu jsou jen velká centra. Pachatel nikdy nebyl viděn a jeho oběti se vždy nacházeli v místech, které nejsou běžně navštěvována. Všechny oběti těchto vražd byli ve věku od sedmnácti do pětadvaceti let. Další zvláštností je, že sedm z osmi nalezených byly dívky a ženy. Policie stále hledá stopy, které by je přivedli k pachateli. Pátrání je bohužel stále neůspěšné.


Jakmile jsem článek dočetla, nemusela jsem si nad tím dlouho lámat hlavu. Instinkt mi jasně dával najevo, že novináři něco ututlali a podstatná informace tam chybí. Žádný člověk nedokáže spáchat zločin tak dokonale, aby se nenechal vidět a nezanechal za sebou žádnou stopu. Krom jediné. Té, o které se v novinách nedočtete.
"Měla bych mu poděkovat." Povzdechla si Tiara. Ona je tu se mnou ?
"Em.. To bys měla. " Přikývla jsem, ačkoli jsem si v tom momentu nemohla vybavit téma, na které jsme před tím debatovaly. "Nepůjdem si projít tu továrnu ?" Napadlo mě.
"Jasně. Aby jsme si mohli rozdělit pokoje. " Zašklebila se, ale vstala a společně jsem zamířily dolů.
Továrna byla šíleně špinavá a tmavá. Moc světla se sem skrz zakrytá okna nedostalo. Tiara vlezla do kdejaké temné místnůstky, zatímco já raději zbaběle čekala až se vrátí s tím, že to tam odporně smrdí. Bylo tu několik prostorných místností, které nejspíš sloužili, jako kanceláře, neboť v nich bylo hodně skříněk a šuplíků s velkým množstvým zažloutlých papírů. Před okny stál vždy stůl a židle prokousaná kdejakým hmyzem. Velkým překvapením pro mě byl jeden nerozbitý počítač, který po zapnutí začal hlasitě vrnět a monitor se pomalu rozjasňoval.
"Tenhle pokoj je můj !" Vykřikla jsem rázně a posadila se na děravou židli. Sem se nejspíš upíři neuchýlili, protože tu nebyla žádná stopa po jejich demoliční četě.
"Ty potvoro !" Zasmála se Tiara a na oko naštvaně odkráčela z mého nového pokoje.
Teď se nejspíš půjde ujistit, že v žádné jiné místnosti není ještě jeden funkční počítač. Čas bych snad měla. Odhadovala má mysl a ruka mi samovolně klikla na ikonu se zeměkoulí. Doufám, že půjde internet. A vskutku ! Internet šel. Sice pomalu, ale šel. Spokojeně jsem se usmála a zadala do vyhledávače název továrny, který jsem si zapamatovala, než jsme do ní vešli. Velká nakloněná cedule vysedla několik metrů nad vchodem.
Vyzkoušela jsem několik odkazů, až jsem narazila na jeden, který vypadal opravdu slibně.
       
        20.3.1995
       Malá továrna na hračky poblíž Down city se stala hrobem pro 510 lidí. Město, které bylo už delší dobu sužováno strachem se pokrylo smutkem a tichem. Lidé nevychází z domů. Mají strach. Jídlo a základní potřeby jsou dováženy z okolních měst a rozvaženy do domů. Policie prý má podezření na pachatele, ale víc ná nemůže prozradit. Vyšetřování stále probíhá.

Pod článkem byl seznam všech lidí, kteří tam ten den zemřeli. Po zádech mi běhal mráz. Tohle rozhodně neudělal upír, který neměl navybranou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Který můj příběh čteš?

Alanise 68.4% (13)
Lady Hell 10.5% (2)
Muse 0% (0)
Proti Proudu 10.5% (2)
Výkřiky do Tmy 0% (0)
Break of Life 5.3% (1)
Eos et eorum Altera 5.3% (1)

Komentáře

1 Yu Zmeja junior Ivashkov Yu Zmeja junior Ivashkov | Web | 11. února 2011 v 22:59 | Reagovat

Špatné očíslování kapitoly :D
A nemůže být předposlední, požaduji víc! :D
Jinak, dokonalý díl ^^ Akorát jsem teď trochu mimo, vypila jsem moc energeťáků, tak si to budu muset zítra přečíst znova :D

2 Calestin Calestin | Web | 11. února 2011 v 23:08 | Reagovat

[1]: A pak že skončím třináctou :D:D Díky :)

3 HappYnQaa HappYnQaa | 15. února 2011 v 20:20 | Reagovat

Nie  :( prosím ja nechcem aby končila  :( :( :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
dimitrissims.blog.cz