Designy na objednávku POZASTAVENO.

Alanise - 15. Stejná ?

3. února 2011 v 13:08 | Calestin |  Alanise
dimitrissims.blog.cz

dimitrissims.blog.cz

Dva dny se táhly strašně pomalu. Už jsme se nemohli dočkat, až vylezeme z té kopky a napijem se čerstvé krve. Ono přežívat z krve netopírů a ptáků není zrovna ideální. Ven chodil jen Jared, nebo Nathaniel a když sem jim dařilo, přinesli dvě láhve krve. To pro mě a Tiaru skutečně nestačilo, takže jsme skoro v jednom kuse skuhraly nad tím, jakou máme žízeň. 
"Tak pojďte." Pobídl nás Jared a se vší obezřetností vyšel z tunelu.
Byl krásný letní den. Velký zlatý chomáč paprsků zářil na světle modrém nebi a na cestě před námi tvořil společně se stromy zajímavé obrazce stínů.
Jared vybral den z důvodu, že se lovci budou spíše soustřeďovat na noc, neboť pro ně bude logické, že upíři dávají přednost spíše tmě před světlem. Byla tu tedy šance, že putování ve dne bude mnohem snazší a bezpečnější. Tiara si tím však tolik jistá nebyla. Její prohnanost jí říkala, že lovci budou připraveni na tuto možnost a tak by mohli být rozděleni na dvě skupiny. Jedna by se soustřeďovala na noci a druhá na dny. Všichni jsme tedy doufali, že nebudou natolik aktivní, aby se drželi Tiařiny plánu.
Rychlou chůzí jsme vyrazili vpřed. Snažila jsem se držet co nejblíž Jareda, protože mi to nejen doporučil, ale takřka přikázal. Příznávám.. měla jsem dost nahnáno, když jsem pomyslela na to, že by se před námi každou chvílí mohla objevit skupina lovců s připravenými zbraněmi. Nestrachovala jsem se ale kvůli sobě, ale hlavně kvůli Jaredovi. Jeho oči se mi dostali až příliš hluboko do duše a nejspíš bych nesnesla, kdybych ho teď ztratila.

***
"Jen ztrácíš čas.. Když už se vydáš na cestu, Alanise?" Zmateně jsem se začala rozhlížet. Kolem mě byla černá neproniknutelná mlha. Bylo nemožné skrz ni něco spatřit... i pro upíra. "Jsem stejně zmatený, jako ty, víš o tom? Tvá duše má patřit mně, ne jemu." Hlas se odmlčel. Byl mi povědomí... z mého předchozího snu. Ale tentokrát zněl smutně. Hodně smutně. "Čekám na tebe, Alanise." Ozval se tichý šepot a černá mlha kolem mě se zavlnila.
Bděle jsem otevřela oči. To už jsem zase usnula?!  Hněval se hlas uvnitř mně. Byla opět noc a my byli schovaní ve staré továrně. Všechno tu pozvolna rezivělo a zrovna hezky to tu taky nevonělo.
Rozhlédla jsem se kolem sebe, abych vyhledala další členy naší skupinky. Nathaniela jsem objevila spát na nějakém pásu. Ležel na břiše a byl rozplclí jak žába. Škodolivně jsem se ušklíbla a co nejopatrněji mu dala palec do pusy. Teď byl dokonalý! Zasmála jsem se sama pro sebe a šla se poohlédnout po Tiaře. Když jsem ji konečně našla v jaké si skříni, ležela schoulená do klubíčka a vlasy jí zakrývaly tvář. Má docela zvláštní vkus na místa pro spaní. Pomyslela jsem si a poohlédla se po Jaredovi. Jediné, co jsem však našla byl jeho spacák a batoh. Pozorně jsem se postupně zaměřila na jednotlivé části velké místnosti, ale Jareda jsem nenašla. Pomalu jsem začínala být nesvá, když jsem si vžimla pootevřených dveří na schodiště, které vedlo na střechu.
"Tady jsi! Už jsem se skoro začínala bát, žes nás opustila." Zajásala jsem, když jem ho spatřila. Zdolala jsem poslední schod a zamířila k sedící postavě.
"Nemohl jsi spát?" Zeptala jsem se a posadila se vedle něj na kraj střechy.
"Tak nějak." Kývl hlavou a dál zíral na měsíc.
"Zase máš přemýšlivou?" Rýpla jsem si. Nevím, kde se ve mě ta chuť brala.
"Mám." Přitakal svorně.
"Jarede? Když upír někoho promění, co to pro toho dotyčného znamená?" Zeptala jsem se hladově.
Jared se na mě podíval, ale nijak na sobě nedal znát, že bych ho tou otázkou zaskočila. "Určitě tě nezajímá, že se stane upírem.. Takže, jak to myslíš?"
"No... Když měl Nathaniel zachránit Tiaru, říkal, že na něm pak bude lpět. To je takhle mezi upíri normální, že když jeden pro druhého něco udělá, pak ten druhý k němu cítí náklonnost, nebo něco takového? Nebo když upír promění člověka, je pak ten proměněný nějak na tom stvořiteli závislý?"
"Proč se na to ptáš?" Proč to chce vědět zrovna teď, když se to nehodí? Nechci mu říkat o tom snu... Raději jsem neodpovídala...
"Dobrá." Povzechl si a začal s přednáškou; "Když upír stvoří dalšího upíra, je to hlavně proti pravidlům, takže by k tomu nemělo docházet, ale ty jsi živým důkazem toho, že jsou stále upíři, kteří pravidla porušují. Když už k tomu tedy dojde, například jako v tvém případě, ty bys měla být automaticky majetkem tvého stvořitele. Proto je to zakázané. V podstatě bys nesměla dělat nic, co by ti tvůj stvořitel nedovolil." Teď mi to všechno dávalo alespoň smysl. To, proč je zakázáno proměňovat lidi v upíry a proč mi v tom snu říkal to, co říkal...
"Jak je tedy možné, že Nathaniel a Tiara...?"
"Nathanielův stvořitel už neexistuje, proto má Nathaniel svou vlastní vůli. Nevím, kdo je Tiařiným stvořitelem, ale je možné, že to byl jeden z těch upírů, který tohle dělá jen pro zábavu. Možná se Tiara nechtěla podvolit jeho rozkazům a utekla... nevím. Nejsem asi ten, kterému by se svěřila."
"Aha, chápu..." Přikývla jsem a svěsila hlavu. Možná jsou ty sny jen z mé hlavy. Možná bych si jen přála, abych nebyla jednou z těch upírů stvořených z nudy.
"Nechceš tomu věřit, že?" Ozval se po chvílce znovu Jared.
"Čemu?" Zvedla jsem rychle hlavu a podívala se mu do očí. Na povrchu byl klidný, ale uvnitř něj se něco dělo. Potemnělá duha v jeho očích mi to prozradila...
"Nechceš být jen jedna z mnoha." Řekl a já sebou cukla.
Na malý moment jsem zaváhala, ale pak mu jeho úvahu potvrdila.
Oba jsme se zadívali na oblohu plnou hvězd. Dnes jich bylo vidět tolik... Možná byl nějaký váznamná den, či co, protože tolik hvězd jsem skutečně nikdy neviděla. Nebo že bych se od té doby, co jsem proměněná nedívala v noci na hvězdy? Možná to tak je. Teď mám lepší zrak a proto by nebylo divné, kdybych dokázala spozorovat i ty hvězdy, který zrak obyčejného smrtelníka nerozpozná. Rozhodně to byla nádhera. Kdyby kolem nesvítilo pár lamp, nejspíš bych si připadala jako jedna z nich. Jedna vzdálená hvězda třpytící se jako perla v hlubokém oceánu tmy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Který můj příběh čteš?

Alanise 68.4% (13)
Lady Hell 10.5% (2)
Muse 0% (0)
Proti Proudu 10.5% (2)
Výkřiky do Tmy 0% (0)
Break of Life 5.3% (1)
Eos et eorum Altera 5.3% (1)

Komentáře

1 AnNe AnNe | Web | 4. února 2011 v 10:24 | Reagovat

Čau! Postoupila jsi do 3.kola! Nandej jim to :)) Držím palce. :P
http://weasley-guys.blog.cz/1102/sonb-3-kolo

2 BeeJayka BeeJayka | Web | 4. února 2011 v 18:14 | Reagovat

to je nádherný ;-) kéž bych uměla psát povídky tak jako ty! :-)

3 Yu Zmeja junior Ivashkov Yu Zmeja junior Ivashkov | Web | 5. února 2011 v 0:37 | Reagovat

Ježíši, chudák Nathaniel xD Alanise je mrška :D Začínám ji mít vážně ráda ^^ A pěkně se to rozvíjí, štve mě, že tu rovnou není i další díl :D

4 BeeJayka BeeJayka | Web | 6. února 2011 v 16:47 | Reagovat

jj vyrob design až ti pude PC

5 Frájowé Frájowé | Web | 8. února 2011 v 10:43 | Reagovat

Až budeš mít čas tak PLS nastavíš nám dess??

6 Lowiska Lowiska | Web | 11. února 2011 v 16:54 | Reagovat

To bylo nádherný! Chudák Nathaniel, až mi ho přišlo líto :-D Pěkně napínavé a zajímavé to děláš, těším se na další pokračování :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
dimitrissims.blog.cz